Людям з порушення зору Звичайна версія

Суд повернув «Дельта Банку» неправомірно виведений актив на суму $87 млн

2019-12-26

Раніше, 22 жовтня 2012 року, АТ «Дельта Банк» виступив поручителем та уклав договір застави з Meinl Bank (Австрія), згідно з яким перерахував свої кошти на кореспонденські рахунки в Meinl Bank як забезпечення за зобов’язаннями «Сілістен Трейдінг ЛТД» за кредитним договором, укладеним між компанією та австрійським банком.    

Згодом, 21 березня 2013 року, АТ «Дельта Банк» і компанія «Калума Холдінґз Лімітед» уклали договір про залучення коштів на умовах субординованого боргу в розмірі $96,67 млн. За законом, кошти, залучені на умовах субординованого боргу, спрямовуються на підвищення капіталізації банку та виконання зобов'язань перед вкладниками та іншими кредиторами, а також не можуть бути відчужені у будь-який спосіб, без згоди на це Нацбанку, в період чинності укладеного договору – впродовж 5 років. А у випадку банкрутства чи ліквідації банку-боржника такі кошти повертаються інвестору після задоволення вимог інших кредиторів банку – у 10 чергу.

19 січня 2015 року АТ «Дельта банк» списав кошти на суму $87,29 млн за невиконання «Сілістен Трейдінг ЛТД» своїх зобов’язань перед Meinl Bank. Своєю чергою, «Дельта банк» отримав право вимоги від компанії «Сілістен Трейдінг ЛТД» повернути зазначені кошти, проте завдяки договору відступлення права вимоги це право перейшло до «Калума Холдінґз Лімітед». Це сталося за два місяці до введення в АТ «Дельта Банк» тимчасової адміністрації.

Постановою Північного апеляційного господарського суду від 17 грудня 2019 року до АТ «Дельта Банк» було повернуто право вимоги коштів на суму $87,29 млн.

ДОВІДКОВО: ринкова вартість активів АТ «Дельта Банк» була визначена незалежним оцінювачем на рівні 29,3 млрд грн, що становить 30% від суми, зазначеної «на папері» станом на 1 червня 2019 року (89,3 млрд грн). Серед причин такого знецінення – укладення напередодні введення тимчасової адміністрації невигідних для АТ «Дельта Банк» угод з метою виведення активів. Коли в банк була введена тимчасова адміністрація, обсяг вкладів фізичних осіб у ньому становив 31,4 млрд грн, а юридичних осіб – 12,4 млрд грн. Станом на 1 грудня 2019 року вкладникам АТ «Дельта Банк» виплачено в межах гарантованого відшкодування кошти на загальну суму 15,8 млрд грн.