Людям з порушення зору Звичайна версія

Фонд погодив дії уповноваженої особи для розблокування виплат за значною частиною рахунків вкладників "Дельта Банку"

29.07.2015

ПРЕС-РЕЛІЗ

Виконавча дирекція Фонду гарантування вкладів, своїм рішенням від 27 липня 2015 року, погодила дії уповноваженої особи Фонду на тимчасову адміністрацію АТ "Дельта Банк" стосовно зняття тимчасового обмеження на здійснення операцій щодо виплати коштів вкладникам в межах гарантованої суми відшкодування Фондом за рахунками фізичних осіб (депозитними, поточними, в тому числі картковими).

 

Зокрема, зі значної частини заблокованих рахунків вкладників "Дельта Банку", яких на сьогодні нараховується близько 18 тис. осіб, планується зняти тимчасові обмеження щодо виплати коштів у межах гарантованої суми. Доступ до своїх коштів отримають більше 75% із зазначених вище вкладників.

Так, під час перевірки інформації, яка надійшла від ініціативної групи "Комітет вкладників АТ "Дельта Банк", стосовно несвоєчасного доведення до посадових осіб банку вимог НБУ щодо обмежень на проведення операцій у зв`язку з визнанням банку проблемним, виявлено документальні підтвердження викладеним у зверненні фактам. Перевіркою встановлено, що постанова Національного банку України від 30 жовтня 2014 року №692/БТ "Про віднесення ПАТ "Дельта Банк" до категорії проблемних", якою, крім іншого, заборонялось проведення будь-яких операцій за чинними договорами, в результаті яких збільшується гарантована сума відшкодування за вкладами фізичних осіб, була доведена до посадових осіб АТ "Дельта Банк", зокрема, працівників відділень цього банку, із значним запізненням. Відсутність у співробітників банку будь-якої інформації про встановлені Національним банком України обмеження і стало підставою для перегляду рішення Фонду щодо погодження обмежень, запроваджених уповноваженою особою Фонду на тимчасову адміністрацію АТ "Дельта Банк", стосовно "заблокованих" рахунків.

Наразі уповноважена особа опрацьовує питання, пов’язані з практичною реалізацією зазначеного вище рішення виконавчої дирекції Фонду.

Слід зауважити, що серед іншого, не будуть зняті обмеження щодо виплати коштів в межах гарантованої суми:

- операції по зарахуванню коштів з рахунків юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців;

- операцій по перерахуванню з рахунків фізичних осіб - інсайдерів (пов’язаних осіб) на рахунки фізичних осіб;

- операції по перерахуванню на рахунки інших фізичних осіб з рахунків фізичних осіб, вклади яких не гарантуються Фондом відповідно до пунктів 4, 5, 6 частини четвертої статті 26 Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб".

Визначено, що за рішенням виконавчої дирекції уповноважена особа Фонду в двотижневий термін звернеться до правоохоронних органів із заявами стосовно виявлених неправомірних дій Голови та членів Ради Директорів АТ "Дельта Банк", інших посадових осіб та пов’язаних осіб банку, які відповідно до законодавства зобов’язані були забезпечити виконання встановлених вказаною постановою НБУ обмежень.

Фонд буде оперативно інформувати громадськість про хід опрацювання цього питання.

Довідка: У пунктах 4, 5, 6 частини четвертої статті 26 Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" передбачено, що Фонд не відшкодовує кошти:

- розміщені на вклад у банку особою, яка була членом спостережної (наглядової) ради, правління (ради директорів), ревізійної комісії банку, якщо з дня її звільнення з посади до дня прийняття Національним банком України рішення про віднесення такого банку до категорії неплатоспроможних не минув один рік;

- розміщені на вклад у банку особою, яка надавала банку професійні послуги як аудитор, юридичний радник, суб’єкт оціночної діяльності, якщо ці послуги мали безпосередній вплив на виникнення ознак неплатоспроможності банку і якщо з дня припинення надання послуг до дня прийняття Національним банком України рішення про віднесення такого банку до категорії неплатоспроможних не минув один рік;

- розміщені на вклад власником істотної участі банку.